Thom Bond ile Şefkat Kursu 2020

14 Dilde, 115 Ülkede, 9 yıldır, 20.000’den fazla katılımcının hayatını değiştiren kurs şimdi bir çok dünya dilinin yanısıra Türkçe.

19 Ağustos 2020’de başladık. Kayıtlara 1 Eylül’e kadar devam edeceğiz.

“Hayatında ve dünyada daha fazla şefkat, anlayış, uyum için ilham arayanlara”

Şefkat Kursu 19 Ağustos 2020’den, Ağustos 2021’e kadar sürecek.

Kurs içeriğini Thom Bond hazırladı ve biz Türkçe’ye çevirdik.

Kurs Nasıl Çalışıyor:

Haftalık mesajlar

aylık konferanslar

GLOBAL topluluk

Neleri Öğreneceksiniz

  • Hayatınızda önem verdiğiniz insanlarla daha fazla uyum sağlar, anlayış geliştirirsiniz.
  • Çatışmalarınız daha kısa sürer ve etkisi azalır.
  • İhtiyaçlarınızın, isteklerinizin, tutkularınızın farkına daha fazla varırsınız.
  • İhtiyaçlarınızı anlatmanız ve anlaşılmanız kolaylaşır.
  • Değerleriniz ve eylemleriniz giderek birbirine yaklaşır ve  uyumlanır.
  • Yargılarınızı diyaloglara dökebilir, ricalara çevirebilirsiniz.
  • Başkalarıyla daha kolay uyum sağlar ve anlayış  geliştirirsiniz.
  • Kendi merkezinizde durabilir ve çatışmalarda daha açık ve etkin olabilirsiniz.

İnsan olarak geliştirdiğimiz diğer teknolojiler gibi, şefkatin de teknolojisi geliştirildi. Bu kurs size günlük hayatınızda “nasıl” daha fazla bağlantı sağlayabileceğinizi, anlayış geliştirebileceğinizi gösteren pratik araçlar sunacak. – çocuklarınızın çocuklarına bırakırken mutlu olacağınız bir dünyayı yaratmanıza yol açacak. Bu çalışma mücadele istiyor, kimi zaman yüzleşmeler  yaşayacaksınız, azimle, alıştırmayla, odaklanmayla, kendinizi adamakla üstesinden geleceksiniz.


2019 yılı kursumuzda, masraflarımıza veya harcadığımız zamana acımadan, hiç ödünsüz dünyanın her tarafından 6000 kişinin şefkatli yaşama becerilerine ulaşmasını sağladık.


Kurs temel konuların oturtulması ve üzerinde alıştırma yapılması esasına dayanıyor. Bunlar şefkatin nasıl ortaya çıktığını ve şefkati nelerin engellediğini anlamamıza yarıyor. Yıl içinde ilerledikçe, alıştırmalar ve süreçler daha ileri düzeye çıkıyor ve süreç her geçen gün şefkati günlük hayatımızın içine daha çok almamızı sağlıyor.


9 yıldır, bu kursun “hayatları değiştiren”, “eğlenceli” ve “dönüşüm yaratan” bir deneyim olduğu defalarca kanıtlandı. Aşağıdaki yorumlardan da bunu görebilirsiniz.

Haftalık Mesajlar

Her hafta size e-posta ile bir mesaj yollayacağız. İlk mesajı 19 Ağustos 2020’de alacaksınız. 18 Ağustos 2021’e kadar onu takip eden her Çarşamba yeni bir mesaj gelecek.

Bütün haftalık mesajlarda:

– Öğreneceğiniz yeni bir kavram

– Bu kavramı betimleyen bir hikaye

– Bu kavramı hayatınıza almanıza yarayan alıştırmalar

– Bir önceki haftaların linkleri, videolar ve egzersizler

yer alacak.

Kurs süresince, empati vermek, kendimize empati yapmak, duygusal tetiklerimizi görmek, öfkemizi, inançlarımızı anlamak, diyaloglara girmek, takdir etmek ve ricalar oluşturmak ve daha bir çok konuda ilerleyeceğiz ve derinleşeceğiz. Yıl sonunda kurs 50 kavrama ve ayrıma değinmiş olacak.

Aylık Konferanslar

İngilizce kurs bünyesinde Thom Bond her ay bir ila birbuçuk  saat süren bir konferans veriyor. 

Aynı şekilde Türkçe kursumuz boyunca sizin için 12 kez, her ay bir ila birbuçuk saatlik Türkçe konferans vereceğiz. Bu konferanslara görüntülü veya sesli olarak katılabilirsiniz.

Bütün konferanslar kayıt edileceğinden kurs boyunca kayıtlara ulaşıp istediğiniz her an
dinleyebilirsiniz. Katılanlardan tekrar izlemek isteyenler için veyahut katılamayanların
görüp izlemeleri için kayıtların linkleri haftalık mesajların içinde yer alacak.

Türkçe verilecek konferansları Thom’un desteklediği Kurs Kolaylaştırıcılarımız  yönlendirecek.

Global Topluluk

Topluluğumuz dünyanın her yerinden, hayatın her kesiminden insanlardan oluşuyor. Tüm kurs katılımcıları özel bir Facebook grubunun parçası olabilir. Bu, topluluğa günde 24 saat, haftada yedi gün iletişim kurmak için harika bir fırsat sunar. Dünyanın dört bir yanından katılımcılar kursa katılma deneyimlerini paylaşır, daha derin bilgi edinir, destek alır, ilhamları paylaşır ve eğlenir. 

Sizi topluluğumuzun bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Ekibimiz

 Türkçe Şefkat Kursu Ekibi için bu bir iş, hatta bir proje bile değildi. Bu hepimizin içinden gelen daha şefkatli bir dünyaya katkıda bulunmak arzumuzun bir çağrısıydı. 

Katılanlar Neler Diyor

“Eğer Thom Bond’un bana kattıkları için teşekkür etmeye kalksam, başka bir şey yapmaya zamanım kalmazdı. “

-Marshall Rosenberg

Şefkat Kursu’nu tüm kalbimle onaylıyor ve Şiddetsiz İletişime yeni girip de derinleşmek isteyen, Şiddetsiz İletişim becerilerini ve bilincini entegre etmek isteyen herkese öneriyorum.

-Robert Gonzales, Şiddetsiz İletişim Topluluğu Sertifikalı Eğitmeni – living-compassion.org

-Hayatımı kökten değiştirdi, hala etkisindeyim. Eski kalıplarıma saplanıp kalmış ilişkilerim akıcı hale geldi, özen ve sevgiyle doldu. Altmış altı yaşımda kocamla yeni bir aşka açılmak, çocuklarımla daha sıcak ve yakın ilişki kurmak bana mucize gibi geliyor.”

– Şefkat Kursu katılımcısı

“Thom Şiddetsiz İletişimi normalleştiriyor. Onu günlük hayatımızın içinde kullanılır hale getiriyor.

-Mike M.

“Thom’un öğretmen olarak stili kendi özel hayatında yaşadığı anlamlı ve düşündürücü hikayeleri anlatmaktan ve örnekler vermekten geçiyor. Kendini kimsenin üstüne koymuyor.

-Elizabeth C.

“Ahhhhh THom! 23 yıllık düzenli meditasyon ve ruhsal çalışmalarımla içgözlem farkındalığımın çok önemli bir özellik olduğunu düşünüyordum. Ancak, Şefkat Kursu olmasaydı, kendi başıma yargılı düşünmenin derinliğini asla keşfedemezdim. Yargılı davranışlar hakkındaki cehaletimi kavramak için bir çok şey yapmıştım ama tohumu hala içimdeydi.. çünkü ihtiyaçları anlamanın getirdiği Bilgelik ve İç Güç’ü hiç denememiştim.

-2012 Şefkat Kursu Katılımcısı

“Thom’la çalışmak bütün hayatımı değiştirdi. Gerçekten.”

-Nellie B.

“Bu kursu hayatımın sonuna kadar alabilirim, alacağım da. “

-Barbara L.

Bazı Haftalardan Örnekler

Jeśli podoba Ci się to, co robimy i chcesz, by postawa współczucia i związane z nią umiejętności stawały się dostępne, bez względu na posiadane środki finansowe => wesprzyj nas. 

Jeśli jesteś uczestniczką lub uczestnikiem kursu i chciałbyś nas wesprzeć, byśmy mogli spokojnie obsługiwać kurs, nie martwiąc się o zaspokajanie potrzeb bytowych => wesprzyj nas.

Możesz nas wesprzeć, klikając przycisk poniżej.

Katılım için

Bu kursu size sunarken, kendi öz kaynaklarımız dışında bir yerden yardım veya destek almıyoruz. O nedenle, yıllık katılım için bizi 600 TL ile desteklemenizi rica ediyoruz. Eğer bu kadar desteği sağlamayacak durumda iseniz, sizi bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz. Koşullarınız daha fazlasını vererek daha çok kişiye ulaşmamıza imkan sağlamaya uygun ise 800 TL veya daha fazla vermeniz, maddi kısıtları olan arkadaşlarımıza fon sağlar. Birbirimize destek vermemize ve büyümemize ayrıca katkınız olur.